Śladami gen. Nila – Od zmierzchu do świtu

W minionym tygodniu, w dniach 10-11 września odbyła się IV edycja ekstremalnego marszu nocnego, znana pod nazwą: „ŚLADAMI GEN. NILA – OD ZMIERZCHU DO ŚWITU”. 

Zorganizowany z okazji święta Jednostki Wojskowej NIL nocny marsz na dystansie ok. 50 km po Beskidzie Wyspowym i Makowskim, dedykowany był wszystkim miłośnikom Wojsk Specjalnych i ekstremalnych marszobiegów w trudnych terenach górskich. 

Trasa marszu wiodła przez miejsca związane z działalnością organizacji KEDYW, kierowanej przez patrona JW NIL gen. Augusta Emila Fieldorfa NILA. W imprezie wzięli udział żołnierze, policjanci, pogranicznicy oraz cywile.

Zawody rozpoczęły się w momencie zachodu słońca, a więc o godzinie 18.59 a zakończyły o 06.07, gdy wzeszło. Wszyscy biegacze musieli pokonać w nocy niebagatelny i trudny dystans 50 km. Maszerowali lub biegali w ciemności wyposażeni jedynie w małe latarki. Zawodnicy musieli uważać szczególnie na wąskie ścieżki, śliskie kamienie i strome podejścia pod zbocza. Dodatkowym utrudnieniem był panujący chłód oraz padający deszcz.

Meindl Polska był sponsorem imprezy -> nasze stoisko ulokowane było na starcie. Wszystkim którzy nas odwiedzili, bardzo dziękujemy za zainteresowanie!

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć na naszy, Facebook'owym profilu dokładnie TUTAJ.

Buty Meindl