Fliegerstiefel

Numer katalogowy: 
3729

Amortyzacja

Amortyzacja

Antystatyczna podeszwa

Antystatyczna podeszwa

Odporne na olej, benzynę i kwasy

Odporne na olej, benzynę i kwasy

Poduszka powietrzna

Poduszka powietrzna
Wysokość buta: 
18cm
Waga: 
700g
Orientacyjna cena detaliczna (z VAT): 
2 399 zł
Kolekcja: 
Rozmiar: 
6 - 12
Materiał zewnętrzny: 
Skóra licowa, bydlęca
Wyściółka: 
GORE-TEX® Extended Comfort Footwear
Wkładka: 
Wkładka Air-Active
Podeszwa: 
Meindl Multigrip MTH
Kolor: 
Black
Pielęgnacja: 
Meindl Conditioner & Proofer

But przeznaczony dla pilotów, wykonany jest z czarnej lakierowanej skóry bydlęcej oraz trudnopalnej tkaniny Cordura. But posiada membranę GORE-TEX® charakteryzującą się podwyższoną odpornością mechaniczną. W newralgicznych miejscach umieszczono warstwę pianki z efektem pamięci, która dopasowuje się do stopy użytkownika, a przy tym nieblokująca przepływu pary wodnej. Poprawia  dopasowanie się butów oraz powoduje lepsze usztywnienie stawu skokowego. Element ten był tworzony przede wszystkim z myślą o fazie evasion and escape (unikanie i ucieczka) i ma zabezpieczyć stawy przed urazami.

GORE-TEX® Extended Comfort

Buty zaprojektowane w technologii GORE-TEX® Extended Comfort są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz, w temperaturze umiarkowanej i wyższej oraz podczas intensywnych aktywności. 

Są trwale wodoodporne, co w połączeniu z oddychalnością stanowi trwałe zabezpieczenie przed wilgocią. Woda nie przedostaje się do wnętrza buta, podczas gdy pot może wydostać się na zewnątrz. Dzięki pozbawionej izolacji konstrukcji stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie optymalny mikroklimat i szybkie odprowadzanie nadmiaru ciepła.

źródło: Gore-Tex

Buty Meindl